Проект “Україна – Норвегія”

Проект “Україна – Норвегія” – це професійна перепідготовка звільнених у запас військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур, членів їх сімей та сприяння їх працевлаштуванню. Проект реалізовується із 2003 року і займається ефективною організацією та реалізацією соціальних проектів в Україні задля покращення соціально-економічного становища населення України та зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас кадрових військовослужбовців та членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами. За цей час уже більше, ніж 6 000 військовослужбовців та членів їх сімей скористалися його послугами.

Метою проекту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців, а також сприяння розвитку співпраці між Україною та Норвегією.

Проект ставить перед собою завдання підвищення конкурентоспроможності військовослужбовців та членів їх сімей на ринку праці, підвищення рівня добробуту сімей військовослужбовців, розвиток підприємництва у їхньому середовищі, а також налагодження співпраці між навчальними закладами Норвегії та України.

У 2014 році Проект істотно розширив свою географію і був представлений в 17 містах України. В осінньому семестрі 2014 року в рамках програми професійної перепідготовки було організовано 35 навчальних груп. Важливо відзначити, що учасники проекту пройшли не тільки професійну перепідготовку, а й отримали допомогу по психологічній адаптації до нових життєвих умов, сприяння в працевлаштуванні.

Проект «Україна-Норвегія» показує стабільні результати вже багато років. Завдяки набутим знанням більшість учасників проекту вже змогли повною мірою реалізувати свій потенціал та вирішити проблему з працевлаштуванням.

 

Результати

На сьогоднішній день вже були успішно були проведені урочисті випуски перших учасників проекту «Україна – Норвегія» на базі університетів Львова, Тернополя і Чорткова.

Випускники отримали українські дипломи ВНЗ, на базі яких проходили перепідготовку, дипломи та сертифікати Міністерства оборони Норвегії, Міністерства закордонних справ Норвегії та Університету Нурланд.

За період з 2008 по 2014 роки із загальної кількості учасників міжнародних програм і проектів 32% стали учасниками Проекту «Україна – Норвегія».

Урочисті заходи, присвячені випускам учасників, піднімають загальний дух не тільки самих колишніх військовослужбовців, які готуються до життя в громадянському суспільстві, та членів їх сімей, а й позитивно впливають на загальний настрій громадськості регіону, сприяють правильному розумінню проблеми та залученню уваги суспільства до її вирішення. На них були присутні представники місцевих ЗМІ та органів місцевого самоврядування. Володимир Рубцов зазначив для учасників і журналістів актуальність проблеми соціальної адаптації звільнених у запас військовослужбовців та членів їх сімей. Незважаючи на непросту ситуацію в країні в цілому, дана проблема не стає менш актуальною для суспільства, навіть навпаки стає більш актуальною. При цьому держава не приділяє цьому аспекту достатньо уваги і вирішення цього завдання вже більше десяти років лежить на плечах міжнародних організацій.

Сьогоднішня ситуація в країні змушує нас кожен день задумуватися над нашим майбутнім і поглиблюватися у негативні думки. Зовсім не вистачає часу та наснаги на вивчення чогось нового, пошук роботи і самореалізацію. Держава сьогодні витрачає всі свої засоби і сили на модернізацію української армії, перевірку обладнання та техніки, вирішення політичних конфліктів, тому на питання про те, що робити звільненим військовим у відставці, на пенсії та людям, які повернулись з війни і перебувають в важкому психологічному і функціональному стані відповісти не спроможна. Саме цей проект допомагає та всіляко підтримує військовослужбовців і членів їх сімей шляхом проведення різноманітних заходів, тренінгів, семінарів, консультацій у професійних юристів та психологів на яких ви зможете не тільки здобути нові знання та отримати відповідь на свої питання, а й познайомитися та поспілкуватися зі своїми колегами.