Візит норвезького експерта з менеджменту та управління персоналом, незалежного консультанта Олафа Саксегаарда до Львівської політехніки

 

2 листопада з візитом у Львівську політехніку прибув норвезький експерт з менеджменту і управління персоналом, незалежний консультант Олаф Саксегаард (Норвегія), один з ініціаторів міжнародної конференції «Університети України як суб’єкти антикорупційної діяльності держави», яка відбулася в Києві зо вересня 2016 року.

Спершу відбулася зустріч з проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівської політехніки Юрієм Рашкевичем, гість обговорив, розроблену ним, концепцію антикорупції та залучення вишу до вирішення даної проблематики, шляхом створення консалтигової структури, команда якої повинна складатися з викладачів університету спеціалізація яких відповідає напрямку публічного управління та менеджменту. Дана структура в майбутньому повинна надавати послуги консалтингу у сфері державного управління та здійснювати сертифікацію держ. службовців.

Після візиту до проректора, Олаф Саксегаард також зустрівся з директором інституту адміністрування та післядипломної освіти Віктором Яськовим, де були  обговорені можливості співпраці та створення консалтингового центру на базі інституту.

Після зустрічі з керівництвом, гість провів лекцію тематика якої була присвячена боротьбі з корупцією у сфері державного управління. Були розглянуті два підходи до вирішення цієї проблеми юридичний та культурний,  механізми, які зараз створені на подолання цієї проблеми та їх бездієвість. Також була порівняна ситуація у Норвегії та Україні та наведено міжнародну статистику індекс корупції СРІ-2015, де Україна посідає 130 місце. Трійкою лідерів у найвідомішому світовому антикорупційному рейтингу CPI 2015 року є Данія, Фінляндія та Швеція із 91, 90 і 89 балами відповідно. Найкорупційнішими країнами світу є Північна Корея та Сомалі із 8 балами. «Колегами» України за ганебним антикорупційним індексом 27 балів є Іран, Камерун, Непал, Нікарагуа і Парагвай.

Доповідач також зачепив поняття етики та культури організацій, як складового компоненту антикорупції. Адже якщо в організаціях буде діяти чіткий кодекс етики це буде передумовою для запобігання корупції в її межах. Для покращення ефективної діяльності у сфері державного управління, була запропонова власна концепція – створення консалтингових центрів на базі вищих навчальних закладів з викладачів, які надаватимуть консультаційні послуги у вигляді тренінгів, курсів для працівників з різних сфер державного управління та показуватимуть шляхи покращення роботи, оптимізації відділів. На лекції були присутніми: слухачі з проекту «Україна-Норвегія», працівники Західного офісу Держаудитслужби, студенти спеціальності «Публічне управління та адміністрування», викладачі та інші слухачі. Лекція визвала жваве обговорення та багато питань аудиторії, відбувся діалог між лектором та слухачами, які запропонували своє бачення вирішення проблеми корупції.